Pivovar

Pivovar ryžovna

Pivovar Ryžovna

Pivovar Ryžovna

Rodinný pivovar Ryžovna vznikl tak, jak by to mělo v životě být – z lásky. Z lásky k pivu – jako tradičnímu českému nápoji – a z lásky ke Krušným horám, v jejichž srdci se nachází dnes téměř zaniklá osada Ryžovna. Ještě před necelým stoletím šlo o živou obec s téměř 70 domy a vlastním pivovarem. Ten zde dnes již nestojí, ale jednu z mála dochovaných budov – bývalou školu – jsme si vybrali, abychom navázali na tradici vaření piva v tomto malebném koutě na samém hřebeni hor.

Stejně pečlivě a trpělivě, jako zde naši předchůdci rýžovali cínovou rudu, teď renovujeme a budujeme, aby se tu v našem minipivovaru mohlo rodit pivo vyráběné řemeslnou technologií pouze z humnového sladu, chmele, vody a kvasnic. A aby naše pivovarská šalanda pro Vás byla oblíbenou zastávkou k odpočinku nad půllitrem poctivého piva a dobrým jídlem. Ryžovna, kde na sebe můžete nechat působit historii i současné kouzlo okolní nádherné přírody, za návštěvu opravdu stojí.  Pivovar zatím funguje jako tzv. „létající“. Ale to se brzy změní…

Venkovní stánek

Náš venkovní stánek je pro Vás otevřen za hezkého počasí od jara do podzimu. Pokud se nechcete zdržovat návštěvou restaurace, ale potřebujete se občerstvit, koupit pivo s sebou, nebo se jen kochat na lehátku. Dostanete pivo jak točené, tak v lahvi a pár drobností k zakousnutí.

Scroll to top